Topic: How to take better photos?

Witajcie. Dzisiaj, w pierwszej części, zajmiemy się połączeniem czasów Past Simple oraz Past Continuous. Zachęcam Was do ponownego zajrzenia w Wasze notatki przed wykonaniem zadań. Jeśli jesteście gotowi, to zaczynamy 🙂 Mierzymy się z zadaniem 6/49. Następnie z ćwiczeniami 3,4 z działu Language Focus ze strony 17 (załącznik).

Druga część, którą się dziś zajmiemy, dotyczyć będzie przymiotników i przysłówków. Proszę zapoznajcie się dokładnie z teorią, którą załączyłam do lekcji, zatytułowaną Adjectives and Adverbs. Następnie zajrzyjcie na stronę 48 w Waszych książkach i wykonajcie zadanie 1. Jeśli nie znacie znaczeń wytłuszczonych słówek, zapiszcie ich tłumaczenia w zeszycie. W tym zadaniu musicie wybrać jedno z dwóch słówek najlepiej pasujących do kontekstu. Kolejnym zadaniem jest zadanie 2/48, w którym robicie tabelkę i dzielicie wytłuszczone słówka z zad.1/48 na przymiotniki (Adjectives) i przysłówki (Adverbs). Na koniec czeka na Was ćwiczenie 1/17 z działu Vocabulary ( ten sam załącznik co dla Language Focus).

WIEM, ŻE MATERIAŁU JEST DOŚĆ SPORO TYM RAZEM, STĄD DEADLINE NA PO MAJÓWCE.

Wykonane zadania odsyłamy na pocztę e-mail: englishewelina@gmail.com do poniedziałku 04.05.2020.

See you!

Ewelina.

HOMEWORK:

• Ćwiczenia 3,4/17 Language Focus
  • Teoria o przymiotnikach i przysłówkach w zeszycie
  • 1,2/48
  • Ćwiczenie 1/17 Vocabulary