Corocznie, 2 kwietnia, obchodzony jest Dzień Książki dla Dzieci. W tym roku, ze względu na okoliczności, nie odwiedzimy naszej szkolnej biblioteki, ale możemy stać się czytelnikami „biblioteki wirtualnej”.

W załączniku znajdziecie, drodzy Uczniowie, propozycje książek, które wielu dorosłych zna ze swojego dzieciństwa. Są to książki o różnej tematyce, przeznaczone i dla dziewcząt, i dla chłopców. Niektóre mogą Wam się wydać nieco staroświeckie, ale pamiętajcie, że często właśnie w tym kryje się ich urok. Każda z nich opowiada o niezwykłych przygodach. Część wiąże się z dalekimi podróżami, część z historią lub jakąś tajemnicą.

Wszystkie polecone tutaj teksty możecie przeczytać sobie dzięki udostępnieniu ich w Internecie na wolnelektury.pl (można je czytać bezpośrednio z ekranu online lub pobrać w formie pliku PDF).

Mam nadzieję, że książki pomogą Wam umilić czas spędzany w domu.

Życzę przyjemnej lektury!