Dnia 10.10.2024 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, rodzicami i opiekunami uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Hasłem spotkania były słowa tegorocznego Dnia Papieskiego „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Głównym punktem pielgrzymki była Msza Święta na Błoniach Jasnogórskich, której przewodniczył ksiądz biskup Marek Solarczyk z Radomia, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W swojej homilii biskup przypomniał nam, że święty Jan Paweł II, szczególnie wtedy, gdy cierpiał, niósł dobrą nowinę o starości i cierpieniu, a przede wszystkim ukazywał ich sens. oraz jak przeżywać czas choroby, okres starości, a także jak wspierać innych w tym trudzie.

Bezpośrednio po Eucharystii miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej i listu do Ojca Świętego Franciszka. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki otrzymali pamiątkowe znaczki oraz różańce. W tym dniu udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby pokłonić się Matce Bożej i złożyć wszystkie intencje, z którymi przyjechaliśmy. Ponadto zwiedziliśmy Sanktuarium i byliśmy przy Źródełku św. Barbary.

W tym dniu było nas na Błoniach Jasnogórskich ok. 6,5 tysiąca dzieci i młodzieży ze 160 szkół z całej Polski. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że należymy do tak licznej i wspaniałej rodziny, jaką jest Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II.

Wszystkim uczestnikom pielgrzymki dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymce w przyszłym roku!

Organizatorzy:

Elżbieta Moskalewicz