12 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli  XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II.
Hasłem spotkania były słowa tegorocznego Dnia Papieskiego: „Cywilizacja życia”.

Głównym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza św., której przewodniczył bp Marek Solarczyk, duszpasterz rodziny szkół papieskich. W homilii ksiądz biskup przypomniał, że  16 października mija 45 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, który prosił, żebyśmy się „nie bali otworzyć drzwi naszych serc dla Chrystusa” i życzył, abyśmy dawali innym świadectwo, że Bóg jest, jak czynił to błogosławiony Carlo Akutis.
Po Mszy Św. dzieci  ze swoimi opiekunami udały się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby pokłonić się Matce Bożej, zwiedzały Sanktuarium i były przy Źródełku św. Barbary.