7 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli  XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II, która była dziękczynieniem za błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Hasłem spotkania były słowa tegorocznego Dnia Papieskiego: „Nie lękajcie się”.

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik
z Radomia, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół Jana Pawła II. W swojej homilii biskup zachęcał słowami Jana Pawła II –  „Nie lękajcie się otwórzcie drzwi Chrystusowi”  oraz podpowiadał młodym wzory pięknych relacji z Chrystusem w osobach św. Jana Pawła II,
bł. kard. Wyszyńskiego i bł. nastolatka, pasjonata Internetu bł. Carlo Acutisa.
„ Dziękujemy Panu Bogu za piękne wzory błogosławionych i świętych, z których młodzi ludzie mogą czerpać wzór. Rozmawiajmy z Chrystusem na co dzień – „Panie ty wiesz, że cię kocham”, to jest nasza autostrada do nieba”zachęcał kaznodzieja.
Na zakończenie Mszy św. młodzież zawierzyła społeczność szkół im. Jana Pawła II Matce Bożej i w imieniu zgromadzonej wspólnoty odczytała list jedności z papieżem Franciszkiem.
Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Po Mszy Św. dzieci  ze swoimi opiekunami udały się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby pokłonić się Matce Bożej, przeszły stacje drogi krzyżowej na jasnogórskich wałach, zwiedzały Sanktuarium, były również przy Źródełku św. Barbary.
Uczestnicy pielgrzymki otrzymali pamiątkowe znaczki i różańce na rękę.