10 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, rodzicami i opiekunami uczestniczyli  XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II.
Mottem spotkania było hasło Dnia Papieskiego. W tym roku: „Wstańcie, chodźmy!”.
Tegoroczne jasnogórskie spotkanie nawiązywano do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i do setnej rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020.
Głównym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik
z Radomia, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół Jana Pawła II. W swojej homilii biskup zachęcał, byśmy troszczyli się o rodzinę, którą jest Polska, by pozostała wierna Chrystusowi
i podkreślał, że „dzisiaj w szczególny sposób dziękujemy za św. Jana Pawła II, który pielgrzymował po całym świecie, aby utwierdzać braci w wierze”.
Bezpośrednio po Eucharystii miał miejsce akt zawierzenia szkół Matce Bożej Królowej Polski
oraz  został odczytany list do Ojca Świętego Franciszka. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Po Mszy Św. dzieci  ze swoimi opiekunami udały się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby pokłonić się Matce Bożej, przeszły stacje drogi krzyżowej na jasnogórskich wałach, zwiedzały Sanktuarium, były również przy Źródełku św. Barbary.
Uczestnicy pielgrzymki otrzymali pamiątkowe znaczki i różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”’.

K. Felińska, E. Moskalewicz