dav

W ramach realizacji treści patriotycznych uczniowie z klas pierwszych udali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Głogowie. Celem wycieczki było zapoznanie z funkcjonowaniem jednostki  wojskowej, specyfiką służby żołnierskiej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego. Uczniowie mogli obejrzeć uzbrojenie będące na wyposażeniu żołnierzy, wziąć broń do własnych rąk, usiąść za kierownicą wozu wojskowego. Żołnierze z 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie oraz nasz przewodnik bardzo ciekawie opowiadali o ciężkiej i niebezpiecznej pracy żołnierzy oraz  chętnie odpowiadali na pytania uczniów. Następnie udaliśmy się do Sali Tradycji, by obejrzeć znajdujące się tam zbiory. W podziękowaniu za miłe przyjęcie i umożliwienie zwiedzenia jednostki, uczniowie przekazali samodzielnie zrobiony obrazek o treści wojskowej.
wychowawczynie klas pierwszych
Barbara Mech i Joanna Zientek