ogólnopolski dzień głośnego czytania - zdjęcia wystaw

Czytamy z Sercem” – Ogólnopolska Akcja Czytelnicza

29 września Ogólnopolski     Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                Wisława Szymborska

 

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Nasz szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję Czytelniczą „Czytamy z sercem”. Jest to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby ludzi oraz propagowanie zdrowego stylu życia

W ramach akcji uczennice klas ósmych : Julia Baziuk, Aleksandra Czyczyk, Amelia Pańczar, Viktoriia Mielcarek, Urszula Kłosowska, Lena Maślińska, Emilia Łakomska, Amelia Maślińska przeczytały piękne bajki dla przedszkolaków. Zaprezentowały również bajkę „Bajka o sercu” w grupie zerówek. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o serce, co jest dla niego dobre i co mogą zrobić, aby było zdrowe. Podczas występu dla przedszkolaków uczniowie klasy VI b zaśpiewali piosenkę o sercu p.t. „Życie to serce”. W piękny świat książek wprowadziliśmy również uczniów klas 1-3 podczas wspólnego czytania. Ponadto w bibliotece szkolnej można zobaczyć wystawę książek o sercu- coś dla ducha i coś dla serca.

 

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”