Święto ustanowione w 2001 roku przez Polską Izbę Książki. Na patronkę tego dnia wybrano Janinę Porazińską  –  autorkę wielu książek. Celem tego wydarzenia jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W ramach obchodów OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA nauczyciele naszej szkoły czytali wybrane książki. Na każdej lekcji, przez pierwsze 15 minut uczniowie mogli posłuchać między innymi o tym: co nowego u Mikołajka, jakie planety odwiedził Mały Książę, o konflikcie Cześnika z Rejentem oraz czy Pan Tadeusz już „zajechał dwukonną bryką” do Soplicowa…

Akcja bardzo podobała się uczniom i chcieliby tak zaczynać lekcje każdego dnia 🙂 Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy apetyt na czytanie i stanie się ono dla Was codziennym rytuałem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcji.

Milena Raczycka
Renata Kokorniak