25 października uczniowie z klasy VI b mieli okazję przekonać się, że wiedzę można zdobywać nie tylko z książek. Na lekcji techniki wyszli na boisko szkolne, aby odbyć lekcję nieco inną niż zazwyczaj. Zamiast książek i zeszytów zabrali swój sokoli wzrok, zaciekawienie oraz szklaną płytkę nr 13 do masek spawalniczych (która ma, jak się okazuje, wiele różnych zastosowań:-) W tym dniu miało miejsce częściowe zaćmienie Słońca. Zjawisko to mogli obserwować dlatego, że Księżyc znalazł się między Ziemią a Słońcem. Uczniowie przez ciemne szkiełka bacznie oglądali co działo się nad ich głowami. To, co obejrzeli poszerzyło ich wiedzę oraz wywołało niezwykłe wrażenia estetyczne. Na niebie bowiem rozpościerał się zachwycający pejzaż, jaki Matka Natura namalowała dla nich. Uczniowie rozmawiali i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.