W ubiegłą niedzielę 3 września 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szlichtyngowej odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Nasza szkoła była współorganizatorem tego wydarzenia wraz z Biblioteką Publiczną oraz Szkołą Podstawową w Starych Drzewcach i Szkołą Podstawową w Jędrzychowicach.

W tym roku zaproszeni goście czytali powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Wśród nich byli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa Błażej Rajman, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Zalewska, dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych naszej gminy: Justyna Jasik, Czesława Świercz, Wioleta Barć i Agnieszka Grzelak oraz uczniowie. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Wielemborek z klasy 5a oraz Michał Hańko z klasy 7b.

Gościem specjalnym był znany aktor Artur Barciś. Po czytaniu odbyło się również spotkanie autorskie, podczas którego nasz gość opowiadał o swojej pracy. Jego wypowiedzi były pełne anegdot i humoru.

Bardzo dziękujemy przybyłym gościom oraz mieszkańcom naszej gminy, że zaszczycili nas swoją obecnością.

  • przedstawicieli władz oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Zalewskiej,
  • dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych z terenu naszej gminy: Justyny Jasik, Czesławy Świercz, Wiolety Barć i Agnieszki Grzelak
  • oraz uczniów: Michała Hańko, Franciszka Schmucka, Zuzanny Wielemborek i Aleksandry Zalisz