Temat z muzyki dla klasy 4: Ludowa zabawa. Narodowe tańce polskie: mazur.
Tak też wpisujemy do swoich zeszytów od muzyki! Będzie to sprawdzane.
Otwieramy podręczniki na stronie z tematem Ludowa zabawa. u mnie strona 87. Zauważycie pewnie piosenkę” Uciekła mi przepióreczka”. Bardzo mnie ciekawi czy znacie ją. Jeśli nie odsyłam Was do you tuba. Tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=aDxBtBWLMGo I z tą wersją poćwiczcie, prześpiewajcie conajmniej 3 razy.( te 3 zwrotki).  Kolejne zadanie to odnaleźć termin folklor, który jest w waszych podręcznikach.
Odpowiedź prześlijcie na mojego maila: ms7191@gmail.com i w swoich zeszytach!
Przechodzimy do mazura. To bardzo żywiołowy taniec i energiczny.
Posłuchajcie mazura nad czystą wodą Czesława Cupaka
Skoro taniec, to zobaczcie jak się tańczy mazura na stronie internetowej muzykotekaszkolna.pl zakładka multimedia
w wyszukiwarce wpiszcie mazur i wyświetlą się filmiki z tym tańcem.
Temat dla klasy V: Na ludową nutę. Utrwalenie
1. Wymień 5 narodowych tańców polskich
2. Przypomnij sobie piosenkę z podręcznika ze strony 98pt ” Czerwone jabłuszko”
3. Dokończ:
Oskar Kolberg to najsłynniejszy polski……..
Żył w latach…..
Zajmował sie badaniem……………
4. Rozpoznaj, których polskich tańców narodowych dotyczą podane opisy
a) zwany kolebanym, ma smutną melodię, płynny rytm i wolne tempo, a utrzymany jest w metrum 3/4
„b) wesoły, bardzo szybki taniec, znany tez jako „obracany” i” obyrtany”, utrzymany w metrum 3/8
5. Wejdż na stronę muzkotekaszkolna.pl zakładka multimedia i filmik pod tytułem pieśni do tańca, proszę tego wysłuchać.
Odpowiedzi wysłać na mojego maila: ms7191@gmail.com do piątku
Małgorzata Szczepańska