6 grudnia klasa VB pod opieką p. Justyny Jasik oraz p. Dajany Lewandowskiej wyjechała na wycieczkę do Zielonej Góry.
Pierwszym punktem wyprawy były warsztaty cukiernicze. W manufakturze „Kraina Słodkości” piątoklasiści przyglądali się, jak powstają ręcznie wykonywane cukierki i lizaki. Następnie – z przygotowanego kolorowego karmelu – każdy uczeń samodzielnie zrobił dla siebie pysznego, dużego lizaka.
W sklepie i mini fabryce w jednym można było zakupić pyszne słodycze dla siebie i dla bliskich.
Po słodkim szaleństwie uczniowie udali się na spacer zielonogórskim deptakiem, gdzie zobaczyli kilka ciekawych miejsc i pomników Zielonej Góry oraz pozowali do pamiątkowych fotografii. Przy okazji wychowawczyni wytłumaczyła, kim był Bachus i dlaczego ta postać wiąże się z Zieloną Górą. Podczas spaceru dzieci liczyły też małe figurki Bachusa umiejscowione w różnych punktach miasta.
Następną atrakcją była wizyta w zielonogórskim Planetarium Wenus przy Centrum Nauki Keplera.
W planetarium uczniowie wykonywali ciekawe doświadczenia z dziedziny optyki w tzw. Laboratorium Światła. Głównym punktem odwiedzin w centrum nauki był jednak seans edukacyjny pt. „Polaris”. Najpierw na ruchomej kopule wszyscy widzowie obejrzeli i wysłuchali informacji na temat jesiennego nieba, na którym widoczne są gwiazdozbiory związane z historiami mitologicznymi. Po tym pokazie była projekcja interesującego filmu animowanego, w którym niedźwiedź polarny i pingwin, dzięki swoim przygodom tłumaczyli między innymi, jak to się dzieje, że na jednych planetach bieguny są oblodzone, a na innych nie, oraz dlaczego zmieniają się pory roku.
Na zakończenie pobytu w Zielonej Górze uczestnicy wycieczki udali się na ciepły posiłek do galerii Focus, gdzie z apetytem zjedli pizzę i inne specjały kuchni włoskiej.
Tegoroczne mikołajki piątoklasiści spędzili wyjątkowo. Wyjazd na pewno można nazwać udanym.

Justyna Jasik