Drodzy Uczniowie!

To moja ostatnia „lekcja” w tym roku szkolnym, który był bardzo nietypowy, wymagał od nas wszystkich wielu wyrzeczeń i wymusił mnóstwo zmian. Mam nadzieję, że mimo wszystko czegoś nauczyliście się podczas nauki na odległość, ale z przyjemnością powrócicie do tradycyjnych lekcji w nowym roku szkolnym (oby okoliczności były sprzyjające!).

Chcę Wam podziękować za aktywność i zaangażowanie… albo nadrabianie zaległości tam, gdzie nie zawsze wszystko szło zgodnie z planem. Przekażcie również, proszę, podziękowania Waszym Rodzicom za to, że Was wspomagali w tym trudnym czasie.

Jeśli podczas wakacji będziecie mieli czas i ochotę, to zachęcam                        do czytania. Jest wiele interesujących książek, których czytanie może stać się prawdziwą frajdą. Poniżej podam Wam też zestaw lektur, które będziemy omawiać w przyszłym roku szkolnym (niektóre mieliśmy w planach w klasie piątej, ale pojawiły się okoliczności, na które nie mieliśmy wpływu i plan nie został zrealizowany).

Oto nasze lektury obowiązkowe:

1. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi;
  2. Ignacy Krasicki, wybrane bajki (będą w podręczniku);
  3. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz (fragmenty, w tym: opisy, zwyczaje i obyczaje, polowanie i koncert Wojskiego) – podręcznik;
  4. John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem;
  5. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy;
  6. Wybrane mity greckie – o Orfeuszu i Eurydyce (podręcznik);
  7. Biblia:stworzenie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści ewangeliczne, w tym o siewcy, o talentach, o pannach roztropnych, o miłosiernym Samarytaninie (podręcznik).

Lektury uzupełniające:

1. Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy (adaptacja filmowa);
  2. Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród (adaptacja filmowa);
  3. Lektura wybrana wspólnie – zaproponowana przez uczniów lub nauczyciela na początku roku szkolnego.

Kochani! Odpoczywajcie, nabierzcie siły do pracy w klasie szóstej, czytajcie, bawcie się, rozwijajcie swoje pasje, spełniajcie marzenia… i dbajcie o siebie!

Do zobaczenia po wakacjach!!!