Powstanie świata wg mitologii greckiej. Pierwsi bogowie.

Drodzy Uczniowie!

Od dziś zaczynamy pracę nad mitologią grecką. Niektórzy z Was od dawna na to czekali.

Przed Wami materiał do pracy na 2 kolejne lekcje. Rozłóżcie sobie pracę na 2 dni, natomiast na wykonanie zadań pisemnych daję Wam tydzień (czyli do przyszłego czwartku).

Na początek proszę zapoznać się z informacjami w podręczniku ze strony 202 „Zanim przeczytasz” i wykonać zawarte  tam polecenia (UWAGA! Uczniowie, którzy nie mają w domu podręcznika, mogą skorzystać  z załączonych do tej lekcji skanów/kopii podręcznika).

Następnie przeczytajcie proszę bardzo uważnie „Mit o powstaniu świata”. Pamiętajcie o czytaniu przypisów i informacji dodatkowych.

Ostatnie zadania związane z tym tematem, to wykonanie poleceń spod tekstu (punkt 1, 2 i 3).

Owocnej nauki!