Temat: Wykrzyknik – znak pełen emocji!

Dzień dobry, Piątoklasiści!

Zanim powrócimy do kolejnych mitów, krótkie powtórzenie wiadomości na temat interpunkcji i wykrzyknika jako tego znaku interpunkcyjnego, który pomaga w podkreślaniu silnych uczuć lub istotnych słów/ sformułowań.

Zacznijmy od notatki!

Przepiszcie do zeszytów wytłuszczone informacje z „Nowej wiadomości”, którą znajdziecie w Waszych podręcznikach (lub w załączniku) na stronie 191. Przykłady uważnie przeczytajcie, zwracając uwagę na to, w jakim celu zostały użyte wykrzykniki.

A teraz czas na ćwiczenia!

Spróbujcie teraz zastosować podane wiadomości w krótkich ćwiczeniach. Znajdziecie je w podręczniku (zad. 3 i 4, str. 192). Nie musicie wysyłać rozwiązań. Po prostu postarajcie się dobrze przemyśleć, co należy napisać oraz gdzie zastosować wykrzyknik.

Powodzenia!