Temat: Mityczni bogowie i bohaterowie inspiracją dla malarzy i…

 

Dzień dobry, moi Drodzy!

To nasze ostatnie zajęcia przed przerwą świąteczną. Będą one nieco inne niż dotychczasowe. Na dzisiejszej lekcji zrezygnujemy z tekstów literackich, a zajmiemy się mitologią grecką i rzymską jako źródłem inspiracji dla twórców różnych epok w dziedzinie malarstwa lub grafiki. Będzie to punkt wyjścia do Waszej twórczej działalności.

Korzystając z nieprzebranych wręcz możliwości i zasobów Internetu, utworzę (w załącznikach) małą galerię sztuki. Chciałabym, żebyście dobrze przyjrzeli się ilustracjom, aby móc włączyć się do zabawy, którą rozpoczęło Muzeum Narodowe w Warszawie, a do której chciałabym Was zaprosić. Nie jest to zadanie obowiązkowe, a wyłącznie dla zainteresowanych, twórczych i … odważnych.

Chodzi o to, aby wybrać jeden z obrazów, następnie odtworzyć to dzieło, korzystając z materiałów, ubrań i rekwizytów, które macie dostępne w domu. Później wystarczy przybrać pozę i poprosić o zrobienie zdjęcia kogoś z domowników. Ostatni krok to przesłanie do mnie swojej fotografii za pomocą messengera lub mailowo (jeśli chcecie, możecie też pochwalić się swoimi dziełami publicznie, ale pod warunkiem, że Rodzice wyrażą na to zgodę). Byłoby cudownie, gdyby ktoś z Was dołączył do grupy na Facebooku #toCOVIDzeNaCoDzien,  odnalazł mój post i w komentarzu zamieścił swoje zdjęcie (PAMIĘTAJCIE JEDNAK O ZGODZIE RODZICÓW).

Liczę na Waszą inwencję twórczą. Mam nadzieję, że będę mogła nagrodzić wiele osób ocenami za dodatkową aktywność na języku polskim! Życzę inspirującej i przyjemnej zabawy z mitologią i malarstwem w tle.

W związku z nadchodzącymi  Świętami Wielkanocnymi życzę Wam oraz Waszym Rodzinom dużo zdrowia i pogody ducha!