Topic: Digital world – świat cyfrowy.

Hello my students! How are you today? Hope, you’re fine. Zaczynamy dziś nowy dział, zatytułowany digital world. Ile znacie słów kojarzących się ze światem cyfrowym? Jesteście w stanie jakieś wymienić w języku angielskim? Świetnie! Jak widzicie otaczający nas świat jest za pan brat z angielskim J Otwórzcie książki na stronie 49, przyjrzymy się obrazkowi oraz dodatkowym słowom z zadania 1, czy któreś ze słów, które wymieniliście prędzej pojawia się na obrazku lub w zadaniu 1? Ile ze słów, które tam są, są dla Was nowe? Do wykonania zadania będziecie potrzebować słowników, proszę zróbcie zadanie 1/49. W tabelce macie 9 słów, których brakuje na obrazku powyżej. Dopasujcie wyrażenia do punktów 2,3,4,7,8,9,10,11 oraz 12. Następnie proszę, aby słówka 1-15 (obrazek z książki strona 49) pojawiły się u Was w zeszytach wraz z tłumaczeniami. Jako zadanie domowe proszę zróbcie ćwiczenia ze strony 22 – ćwiczenie 1,2,3 oraz 5. Dla przypomnienia tłumaczenia słówek OFTEN – często, SOMETIMES – czasami, NEVER – nigdy. Wykonane zadania odsyłamy na pocztę e-mail: englishewelina@gmail.com do wtorku 14.04.2020.

Fingers crossed! Trzymam kciuki!

Ewelina.

HOMEWORK:          tłumaczenia słówek 1-15 do zeszytu (ze strony 49 z książki)

Zadanie 1 strona 49.

ćwiczenia 1,2,3,5 strona 22