W czwartek, 13.02., odbyło się podsumowanie konkursu z okazji „Dnia pisma ręcznego”, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Szlichtyngowej oraz Bibliotekę Zespołu Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej. Uroczysta gala miała miejsce w gościnnych progach biblioteki naszej szkoły.  Byli na niej obecni nie tylko organizatorzy i laureaci, ale też uczestnicy konkursu z naszej placówki, Rodzice, Nauczyciele ze szkół podstawowych gminy Szlichtyngowa, p. Dyrektor SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej. Niestety, obowiązki służbowe uniemożliwiły przybycie p. Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowej.

Ogłoszony w połowie stycznia konkurs polegał na jak najpiękniejszym przepisaniu tekstu literackiego lub jego fragmentu na kartce formatu A5, oczywiście odręcznie. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży kaligrafią.

Pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Szlichtyngowa. Ocenie zostało poddanych 46 prac w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-IV oraz V-VIII). Poziom był bardzo wysoki i jury poświęciło wiele czasu, aby wybrać najładniej napisane teksty.

Laureatki konkursu to:

(w kategorii klas I-IV)

I miejsce – Alicja Hiszpańska – SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej

II miejsce – Alicja Walaszczyk – SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej

III miejsce – Oliwia Jurek – SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej

Wyróżnienia:

Martyna Żmuda – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach
Martyna Wesołowska – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach

(w kategorii klas V-VIII) 

I miejsce – Natalia Bartkowiak – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach

II miejsce – Dominika Sokołowska – SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej

III miejsce – Emilia Kudyba – SP w  Jędrzychowicach

Wyróżnienia:

Karolina Flieger – SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach

Julia Kałużna – SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej

Wiktoria Wardecka – SP w  Jędrzychowicach

Laureatki otrzymały nagrody książkowe lub puzzle, natomiast każdy uczestnik  pamiątkowy dyplom. Nagrody ufundowała p. Anna Neć – dyrektor Biblioteki Publicznej.

Po części oficjalnej miał miejsce słodki poczęstunek, na który środki finansowe przeznaczyła Rada Rodziców naszej szkoły. Posilając się, można było jednocześnie obejrzeć na gazetce bibliotecznej ciekawostki dotyczące kaligrafii.

Laureatkami okazały się same dziewczyny, ale wśród uczestników znalazło się także kilku chłopców. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwyciężczyniom gratulujemy.

Wyróżnione prace będzie można zobaczyć w najbliższych dniach  na wystawie pokonkursowej (najpierw w bibliotece naszej szkoły, a następnie w bibliotece miejskiej), na którą gorąco zapraszamy.

 Justyna Jasik