„Nikt tak, jak strażacy nie zasługuje na miano bohatera”

Strażacy nazywani są Rycerzami św. Floriana- bo z rycerską odwagą i poświęceniem zmagają się z zagrożeniami, ratując ludzkie życie i zdrowie. To misja, która budzi wielki szacunek. Strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, ze jest to służba bardzo odpowiedzialna, wymagająca hartu ducha, dlatego z takim zaangażowaniem uświetnili Gminne Obchody Dnia Strażaka, które miały miejsce 23 października 2021. Zaproszeni goście z Panią Burmistrz na czele mogli zauważyć kunszt aktorski uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postaci strażaków, ratujących życie ludzkie.

Występ został uświetniony piosenkami, a także wierszami z serdecznymi pozdrowieniami dla tych Bohaterów. To „oni służą swoim małym ojczyznom”. Być może występ naszych uczniów zachęci niektórych do służby pożarniczej.

Wszystkim strażakom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dyrekcja szkoły,

uczniowie i pracownicy.