Dnia 03.10.2019 r. dzieci z klasy III A, III  B i II A uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru im Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Kot w butach’’ jednego z najpopularniejszych utworów dla najmłodszych w wierszowanej wersji Jana Brzechwy. W wykonaniu profesjonalnych aktorów  Zdrojowego Teatru Animacji, którzy z nienaganną dykcją radzili sobie w ruchu scenicznym, występując na żywo przenieśli małych i tych dużych widzów w piękny baśniowy świat. Dzieci z zapartym tchem śledziły pełną przygód opowieść o odważnym kocie i jego panie. Inscenizacja nawiązywała do teatru barokowego, a śpiewający aktorzy sprawili, że dzieci jeszcze po powrocie do domu nuciły fragmenty utworu:

,,Jedzie król, jedzie król.
Władca lasów, łąk i pól.
Jedzie król koni czwórką,
Jedzie król ze swą córką,
A za nimi dwór wiezie złota wór’’.

Wszystko to sprawiło, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi z aktorami u dzieci rozbudziły się zainteresowania teatralne i poszerzyła się umiejętność  kulturalnego odbioru sztuki, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Następnie dzieci zwiedzając starówkę oglądały rzeźbę ,,Julka’’ – chłopca z dawnej legnickiej ulic. To seria niezwykłych rzeźb ,,Dzieci Legnicy’’, której autorem jest Edward Mirowski. Ostatecznym celem spaceru po zabytkowy mieście była Katedra  Św. Apostołów Piotra i Pawła.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lubinie, gdzie celem było zwiedzenie parku dinozaurów. Jednak deszczowa pogoda pokrzyżowała plany i nie udało się zobaczyć wszystkich eksponatów. Wróciliśmy do domów pełni nowych doświadczeń i wrażeń.