30 września dołączyliśmy do obejmującej ponad 100 szkół akcji „Europejski Dzień Sportu Szkolnego”. Od samego rana  uczniowie wszystkich klas, a także przedszkolaki z grup „Kubusie”, „Smerfy” i „Rybki”, włączyli się w organizowane przedsięwzięcia, by popracować nad swoją aktywnością fizyczną.

Na lekcjach wychowania fizycznego, ale też podczas innych zajęć oraz przerw międzylekcyjnych dzieci uczestniczyły w grach i zabawach wymyślonych przez naszych nauczycieli wuefistów, jak również wg pomysłów „Ruchowego planu lekcji” udostępnionego nam przez organizatorów całego przedsięwzięcia.

Podczas obchodów Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego odbyły się liczne konkursy sportowe (m.in. rzutów do kosza, koszykarskich „trójek”, gry w palanta), podczas których młodzi sportowcy mieli okazję rywalizować ze sobą i sprawdzić swoje umiejętności.

Ponad 150 uczniów wzięło też udział w treningu prowadzonym przez pana trenera Gracjana                            z „Fabryki Talentów GH”. Dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych aktywnościach ruchowych.

Mimo niezbyt ciepłej aury wszyscy bawili się znakomicie.

Za rok znów weźmiemy udział w tej akcji, bo przecież sport to zdrowie!