Europejski Dzień Języków Obcych - baner

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września w celu promowania wielojęzyczności na terenie całej Europy.

W naszej szkole obchody EDJO odbyły się w dniach 26-30 września br. Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego.

Młodsze klasy miały okazję oglądnąć prezentację multimedialną i dowiedzieć się, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Uczniowie obejrzeli piosenkę z filmu „Kraina lodu” zaśpiewaną w 25 językach. Sami próbowali także śpiewu pieśni „Panie Janie” w języku polskim, angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Klasa 7 na lekcji j. niemieckiego wykonała plakaty. Przedstawiła na nich państwa niemieckojęzyczne w formie ciekawostek.

Klasy 8 na lekcji j. niemieckiego uzupełniały krzyżówkę dotyczącą wielojęzyczności przy pomocy qrkodów.

Na lekcji j. angielskiego klasy 4-8 oglądały film tematyczny, wykonywali wielojęzyczne zadania, a także tworzyli plakaty i film.

Uczestnikom naszego święta dziękujemy za zaangażowanie!