Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przybliżenia sobie informacji i ciekawostek o różnych językach  i państwach na wiele sposobów.

W młodszych klasach uczniowie poznali „Cześć” i „Dziękuję” w kilku językach europejskich.

Liczyli  także do 10 po angielsku, niemiecku, portugalsku a nawet po indonezyjsku.

Piosenka z filmu „Kraina lodu” oraz „Pocahontas” w obcych językach przypadła także do gustu.

Wspólna próba zaśpiewania piosenki „Panie Janie” w dodatkowo czterech  językach obcych nie stanowiła dla uczniów problemu.

W klasie 4a uczniowie dodatkowo odgadywali słówka po angielsku korzystając ze strony internetowej

https://babadum.com/ a klasa 6a  słuchała autentycznych dialogów i odgadywała, w jakim języku mówią ludzie.

Klasa 7 w ramach lekcji języka niemieckiego wykonała w grupach plakaty z ciekawostkami o państwach niemieckojęzycznych a klasa 8 rozwiązywała krzyżówkę językową z qrkodami.

Klasy 4b, 5a, 5b, 6b, 7a oraz 8a i b wykonywali plakaty, oglądali film o Dniach Języków oraz rozwiązywali tematyczne quizy online. Przykładowym zadaniem, z którym się mierzyli było odgadywanie nazwy języka, który słyszeli lub nazwy kraju na podstawie wyświetlanego zdjęcia.