Temat: Podsumowanie pracy nad mitologią. Przygotowanie do projektu.

Dzień dobry, Kochani!

Mam nadzieję, że filmiki i ćwiczenia ortograficzne Was zbytnio nie zmęczyły, ponieważ przed nami 2 lekcje powtórzeniowe.

Zebrałam wszystkie najważniejsze informacje o omawianych przez nas mitach i przygotowałam dla Was rozbudowaną prezentację. Znajdziecie w niej przypomnienie wiadomości teoretycznych, streszczenia mitów oraz nawiązania do mitologii w języku współczesnym oraz w malarstwie różnych epok. Koniecznie uważnie ją obejrzyjcie… nawet kilka razy.

Jak już wcześniej wspominałam, po omówieniu mitów, które są naszą lekturą obowiązkową, będziecie realizowali projekt.

Spośród podanych zadań musicie wybrać dwa i wykonać  je, jak najlepiej potraficie. Liczy się wiedza, ale też pomysłowość i jakość wykonania. Za oba wybrane zadania uzyskacie oddzielne oceny.

Mam nadzieję, że nie będzie to dla Was przykry obowiązek, ale przede wszystkim dobra zabawa.

ZADANIA DO WYBORU:

• Narysuj (lub wykonaj techniką kolażu albo na komputerze) komiks na podstawie jednego wybranego mitu omawianego podczas zdalnego nauczania. Pamiętaj o szczegółowym przedstawieniu treści oraz o elementach charakterystycznych dla komiksu (dymki, ramki itp.).
  • Przygotuj „Lekturę w pudełku” (ważne, aby były ujęte wszystkie omawiane mity). Następnie nagraj filmik lub zrób zdjęcia z opisem, gdzie znajdą się informacje, jakie przedmioty znalazły się w Twoim lekturowym pudełku, z czym są związane i dlaczego właśnie takie wybrałaś/-eś.
  • Wciel się w wybraną postać mitologiczną (może to być jeden z bogów lub któryś z bohaterów poznanych mitów). Ucharakteryzuj się tak, by można było po stroju, atrybutach lub w jakiś inny sposób rozpoznać, kim jesteś. Przygotuj tekst, w którym przedstawisz się (jako wybrana postać, oczywiście) i opowiesz o sobie oraz swoich przygodach. Następnie nagraj filmik, na którym będzie Cię widać i słychać Twoją prezentację postaci (można też wykonać zdjęcie i dołączyć opis, o którym przed chwilą była mowa – pamiętając tu jednak o ortografii i interpunkcji!).
  • Przygotuj album z WŁASNYMI ilustracjami do każdego z poznanych mitów. Podpisz ilustracje.

Na wykonanie i przesłanie do mnie drogą mailową lub poprzez messenger obu zadań macie czas do 24 maja (nawet jeśli wrócimy do tradycyjnego nauczania).

Powodzenia! Przyjemnej i owocnej pracy!