18 października 2019 r. w godzinach popołudniowych klasa VB pod opieką wychowawcy oraz zaangażowanych Rodziców wzięła udział w ognisku zorganizowanym z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka.

Uczniowie piekli ziemniaki i kiełbaski, zajadali się pysznym ciastem, upieczonym przez Mamy. Wspólne biesiadowanie przy ognisku to nie jedyna atrakcja. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych: biegu na trzech nogach (który podpatrzyliśmy, oglądając film „Ania z Zielonego Wzgórza”), biegu w workach na czas  oraz  rzucie „pyrą” do celu.
Dzięki uprzejmości p. Julii Wieczorek piątoklasiści mieli okazję spróbować swoich sił na strzelnicy. Pod okiem doświadczonej pani instruktor uczniowie strzelali do tarczy z broni długiej. Rywalizacja,  a jednocześnie zabawa chyba się dzieciom podobała, ponieważ niektórzy kilkukrotnie próbowali pobić własne rekordy.
Zabawa była przednia, a mogła się odbyć dzięki pomocy Rodziców uczniów kl. VB, p. Julii Wieczorek  i  p. Jacka Katyńskiego z LOK-u, p. Dyrektor ZGKiM i kilku innym uczynnym osobom, którym serdecznie dziękuję.
Justyna  Jasik