Klasy Ia i Ib wybrały się na wycieczkę do ” Chatki św. Mikołaja i krainy Elfów” w Żmigrodzie. Uczniowie oglądali przedstawienie interaktywne pt. „Uratujmy święta z Kubusiem Puchatkiem, myszką Miki i królikiem Bugsem”. Wizyta św. Mikołaja i pani Mikołajkowej wprowadziła dzieci w świąteczny nastrój. Było wspólne kolędowanie, zabawy przy bańkach i śniegu.Wszystkim podobały się warsztaty zdobienia pierników, a następnie ich skosztowanie. Dzieci zostały też pasowane na oficjalnych pomocników Elfów. Razem z nimi ozdabiały bombki metodą decupage. Dzieci skosztowały również słodkich Mikołajowych przekąsek : brody Mikołaja (wata cukrowa), i świątecznych śnieżynek ( popcorn). Po takim poczęstunku wszyscy musieli się troszkę poruszać. Wiele frajdy sprawiły dzieciom Elfne dmuchane zamki. Pełni wrażeń i świątecznego nastroju radośnie powróciliśmy do domu.
Wychowawczynie:
Barbara Mech